AKO SI SPRÁVNE VYBRAŤ DVERE DO DOMU, BYTU

Dvere si môžete dať vyrobiť u stolára na mieru alebo si u predajcu zakúpiť určitú fabrickú značku dverí, čo je v konečnom dôsledku oveľa nákladnejšie – keďže práve u nás máme široký sortiment už vyrobených dverí, aby ste si ich vedeli aj vybrať, vyskúšať či sa ich dotknúť a ucítiť ich priamo Vašou rukou. Takisto dvere z našich katalógov sú už väčšinou vyrobené a tým Vám ušetríme čas s ich výrobou alebo nákladmi na dovoz a následne prepravu.


Prečo prísť práve k nám

Dvere si môžete dať vyrobiť u stolára na mieru alebo si u predajcu zakúpiť určitú fabrickú značku dverí, čo je v konečnom dôsledku oveľa nákladnejšie – keďže práve u nás máme široký sortiment už vyrobených dverí, aby ste si ich vedeli aj vybrať, vyskúšať či sa ich dotknúť a ucítiť ich priamo Vašou rukou. Takisto dvere z našich katalógov sú už väčšinou vyrobené a tým Vám ušetríme čas s ich výrobou alebo nákladmi na dovoz a následne prepravu.

Rozmery dverí

Veľkosť dverí nám napovie, aký asi veľký predmet budeme musieť preniesť dovnútra. Na také niečo je už treba myslieť pri samotnom projektovaní rodinného domu. Napríklad automatickú práčku so šírkou 70 cm nebude možné preniesť na toaletu so zárubňou 60 cm. Takisto je dobré poznať aj parametre stavebného otvoru aj s orientáciou dverí ešte pred ich samotným výberom. Vnútro stavby, interiéru, by teda malo byť navrhnuté tak, aby stavebný otvor bol cca o 5 cm väčší, ako je rozmer samotných dverí. Ak by ste mali záujem o dvere s rozmermi 60/197 cm, stavebný otvor by mal mať parametre 70/202 cm.

S falcom alebo bez falcu

Väčšina z nás si vyberá tzv. falcové, resp. polodrážkové dvere so skrytými pántmi. Avšak už dlhší čas sa ponúkajú aj tzv. bezfalcové alebo bezpolodrážkové dvere. Kvôli skrytému pántu sú síce drahšie, ale ide o viac elegantnejší a jemnejší interiérový dizajn.

Tvar a otváranie dverí

Taktiež ponuka výroby dverných krídel alebo zárubní je v súčasnosti veľmi široká. Môžeme nájsť okrem jednoduchých hladkých dverí aj dvere s rozličným typom zasklenia a ďalšie zaujímavé tvary dverných krídel – napríklad v modernom, tradičnom, rustikálnom alebo tzv. retro štýle. Všetky modely obsahujú aj presklené výplne podľa požiadaviek. Okrem dverí so štandardným otváracím systémom sú v ponuke aj iné – posuvné pred stenu alebo do stavebnej konštrukcie, skladacie teda lamelové, kyvné, lietajúce, alebo dvere osadené do svetlíkov.

Pred každou kúpou je sa treba zamyslieť nad tým, čo asi od dverí očakávame a akú sumu sme ochotní zainvestovať do kompletu dverí (dvere, zárubňa, kľučka a samotná inštalácia).

Vnútro a povrchová úprava

Najčastejšou používanou výplňou dverí je ľahčená drevotriesková doska (DTD). Bežne sa používa aj výplň z plnej drevotrieskovej dosky, tá je však finančne nákladnejšia, no dvere pri jej použití sa nie veľmi ľahko otvárajú. V prípade, ak chceme ušetriť, dobrou možnosťou je vnútro z papierovej voštiny. Väčšinou však ide hlavne o lacnejšie modely dverí, akými sú napríklad plné dvere s fóliovou povrchovou úpravou. Posledným typom výplne dverí je konštrukcia z masívu, ktorá je však spojená s vyššou cenou aj kvôli náročnejšiemu a kvalitnejšiemu spracovaniu. Pri povrchovej úprave dverí si môžeme vybrať zo širokej ponuky – fólia, CPL a HPL laminát, dyha, farebný nástrek, ako aj dvere s lesklou povrchovou úpravou alebo dokonca povrchovou úpravou s imitáciou kameňa.

Typ zárubní?

Zárubne vyberáme s podobným alebo rovnakým povrchom ako dvere. Na trhu môžeme nájsť viacero typov zárubní (okrúhle, hranaté, rohové...), práve preto je vhodné nechať si pri výbere poradiť od odborníka, ktorý nám vie odporučiť veľké množstvo zárubní k našim dverám.

Orientácia dverného krídla

Orientácia dverného krídla (pravé/ľavé) sa na môže zdať veľmi zložitá, ale nie je to vôbec ťažké. Je potrebné sa postaviť čelom k dverám tak, aby sme mohli vidieť pánty dverí a aby sa dvere otvárali smerom k našej tvári. Ak sú pánty po pravej ruke, dvere sa považujú za pravé, ak sú dvere po ľavej ruke, tak sú dvere ľavé.

Kovanie na dverách

  • Dôležitým prvkom na dverách ohľadom ich funkčnosti sú ich kovania. Ideálne je, ak sú kľučky esteticky zladené s povrchom dverí, ktoré môžu byť odolné aj voči poškrabaniu alebo náhodnému oderu.

Poradňa

  • AKO SI SPRÁVNE VYBRAŤ PODLAHU DO BYTU, DOMU, KANCELÁRIE?

    AKO SI SPRÁVNE VYBRAŤ PODLAHU DO BYTU, DOMU, KANCELÁRIE?

    Ešte kým sa správne rozhodnete, objednáte a zakúpite si niekoľko štvorcových metrov Vašej podlahy, zastavte sa, prosím, u nás a príďte si pozrieť s Vaším partnerom, partnerkou, známym vzorky podláh. Alebo Vám pár z nich priamo požičiame domov. Pretože tieto vzorky môžu pôsobiť úplne iným dojmom v predajni, kde je viac umelého svetla a iným dojmom u Vás doma, kde si ich viete umiestniť aj k Vášmu nábytku alebo aj k spomínanému dopadu priameho slnečného svetla. Nakoniec finálny výsledok bude určite zaručený a Vy budete so svojím výberom a naším odporúčaním spokojný.
    Celý článok

Nezáväzná cenová ponuka

Cez tento formulár si úplne ľahko vyberiete typ sortimentu, služby alebo aj oblasť Vášho záujmu a my sa Vám v krátkom čase ozveme. Prosím, zanechajte nám na seba aktuálny kontakt (e-mail, telefón...), aby sme sa vám mohli čo najskôr ozvať.


Akú podlahu by ste chceli?

Aké dvere by ste chceli?

ks